0
in ,

FOTOT/ Dita e dytë e protestës, Policia tërheq zvarrë artistët para Kryeministrisë

Artistët, pronarët dhe menaxherët e lokaleve janë mbledhur sërish ditën e sotme para Kryeministrisë.

Me sloganin “Muzika nuk vret”, ata protestojnë para zyrës së Edi Ramës, pas vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve dhe club-eve, si dhe ndalimin e muzikës pas orës 20:00 të mbrëmjes.

Ata protestuan ditën e djeshme në mbrëmje, ndërkohë protesta ka vijuar edhe sot.

Aty pati edhe përplasje, ku Policia u përlesh me disa prej tyre, duke i shoqëruar edhe në komisariat.

DETAJE/ Autori rreth 25-30 vjeç dhe i maskuar, ekzekutimi i Ramazanit zgjati 2-3 minuta

Zdromsi mashtrues’/ Kryebashkiaku Veliaj, ‘mbreti’ i profileve fals edhe në Twitter, 70% e ndjekësve të rremë