in ,

Frika nga COVID/ Mbyllet banka në Fier

Një bankë e nivelit të dytë është mbyllur në qytetin e Fierit.

Shkak janë bërë kontakteve të afërta të një punonjësi me një të infektuar me koronavirus.

Bëhet fjalë për dy të infektuarit e djeshëm, xhaxha dhe nip të cilët ishin prekur nga virusi në një festë familjare. Xhaxhai punonte në një kompani nafte ndërsa nipi në kadastrën e Fierit,

Çuditërisht të dy institucionet vijojnë normalisht punën, dhe sipas një denoncimi të mbërritur ditën e djeshme në redaksinë e JOQ ALBANIA, punonjësve nuk u është marrë tamponi.

‘E dredh’ përsëri doktor Pipero, jep mesazhin me maska për qytetarët…

Merrnin ryshfete, arrestime në institucionet publike në Tiranë (Emrat)