in

Lajm i mirë nga Durrësi, për të dytën ditë radhazi nuk raportohet rast i ri me Covid-19

Lajme të mira vijnë nga qyteti i Durrësit. Teksa numri i të infektuarve me Covid-19 në vend ka ardhur duke u shtuar, në Durrës nuk ka pasur asnjë rast të ri në dy ditët e fundit.

Deri më tani janë shënuar 45 viktima nga Covid-19 dhe janë regjistruar 1,995 të infektuar.

Në orën 11:00 pritet përditësimi i situatës epidemiologjike nga Ministria e Shëndetësisë.

Vrasja e dy biznesmenëve në Laç, ndalohet një i dyshuar si përfshirë në ngjarje

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Hapet transporti publik. Manastirliu: Përdorimi i maskës i detyrueshëm. Nuk do ketë asnjë tolerancë!