in

Plas te kryeministria! Policia përplaset me protestuesit

Vendimi i qeverisë për mos hapjen e lokaleve të natës ka sjellë efektet e para.

Qindra qytetarë, që janë pjesë e bizneseve që preken nga Akti Normativ, kanë dalë në protestë para Kryeministrisë. Policia ka ndërhyrë dhe kërkon shpërndarjen e protestës, ndërsa ka përplasje mes palëve.

Edhe nesër në ora 21, shoqata e Bareve bëri me dije se do të protestojë kundër vendimit të qeverisë, para kryeministrisë.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi sot vendimin që ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge barve dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre në mjedis të mbyllur apo të hapur, përveç restoranteve.

Pandemia në Shqipëri/ Ambasada gjermane pezullon shërbimin për vizat

DETAJE/ Autori rreth 25-30 vjeç dhe i maskuar, ekzekutimi i Ramazanit zgjati 2-3 minuta