in ,

U arrestuan për zgjedhjet/ Apeli i Durrësit liron nga qelia 5 komisionerë

Gjykata e Apelit të Durrësit ka liruar nga qelia 5 nga 8 komisionerët e arrestuar për zgjedhjet shkuara, të cilët ishin lënë më parë me mase sigurie, arrest me burg.

Nga qelia janë liruar shtetasit Shpëtim Stafa, Fredi Marku, Emilian Tuda, Dalvis Biba dhe Indrit Bici.

Mësohet se keta persona kishin bërë ankimim dhe u lanë në arrest shtëpie, ndërkohë qe 3 të tjerë vijojnë të mbeten ende në burg, pasi nuk kishin bërë ankimim./Opinion.al

Turqia nis presionin ndaj Kosovës: Tërhiqu nga hapja e ambasadës në Jerusalem

Shifrat e Covid-19 në Shqipëri, MSH nxjérr shifrat e 24-orëve të fundit